Jarka česala velkolepou show HCF – L.A.D.

Asociace Haute Coiffure Française sdružující významné kadeřnické salony celého světa představila svou kadeřnickou show L. A. D. neboli Life, Art, Design na Kongresu L´Oréal Professionnel 2016, který se konal v pražském hotelu Clarion. Show L. A. D. se inspirovala životem, uměním a designem, zkrátka vším, co nás dennodenně obklopuje. Přehlídka byla rozdělena do třech tematických částí a k vidění byly různorodé účesy od uhlazených přes odvážnější až po extravagantní.

Kadeřnicko u show L. A. D. tvořily tři části. První z nich, Life, byla velmi stylová, uhlazená, s lehkými nuancemi abstraktních účesů a nádechem čehosi tajemného. Podíleli se na ní členové týmů z většiny salonů HCF pod vedením Karolíny Šrámkové.

Druhou část, Art, ztvárnily kadeřnické osobnosti Petra Měchurová a Jarka Čechová. Tato část již byla mnohem odvážnější, kombinovaná s výraznými barvami, látkami a prvky napodobujícími malířské umění. Jednalo se o velmi abstraktní vyjádření moderního pojetí umění v kadeřnickém světě.

Závěrečnou část, Design, představily osobnosti kadeřnického světa Irena Vavrušková a Míša Čadková. Účesy byly kombinovány s příměsí designových prvků jako je plast, bublinková folie a spoustou dalších neobvyklých věcí, jež měly vyjádřit spojení světa a doby s designem jako takovým. Slovy umělecké ředitelky Míši Čadkové: „Ať už chceme, nebo ne, designové věci nás obklopují a je potřeba vnímat je jako nedílnou součást života.“