Naši klienti: Helena Konarovská

24.11.2010

Stejný účes nosím už 37 let, je to šílenost .... Jednou z dlouholetých klientek našeho salonu je i "podprsenková guru" Helena Konarovská. Jak vznikl pro ni typický účes, který nosí už téměř 40 let? A proč jsou podle ní upravené vlasy důležité? I o to se s námi podělila v krátkém rozhovoru.

Jak dlouho už o vaše vlasy pečuje Jarka Čechová? A jak jste se potkaly?

S Jaruškou se znám asi 17 let a narazila jsem na ni naprosto náhodou. Strašně se mi líbilo, že přesto, že to nebyla pražská cácora (nebo možná právě proto), tak měla podstatně jiný tah na bránu a věděla, co chce. Je maximálně se věnujícím člověkem klientovi a ten má vždy pocit, že u ní je na tom správném místě. Vždycky u ní byla na prvním místě práce a profesně si jí vážím hlavně proto, že nikdy nezamrzla, vždycky měla svůj sen a za tím si šla. Přitom ten sen byl hodně nereálný, protože neměla ani korunu a pocházela z venkova. Najít odvahu bylo těžce na ní. Navíc nikdy nečeká, až za ní někdo něco vyřídí, a o všechno se postará sama.

Jaká byla cesta, k pro vás typickému, účesu? Experimentovala jste někdy?

Je to samozřejmě dáno dobou. Ve 27 letech už jsem měla tři děti. Takže do té doby jsem ráda nosila dlouhé rozpuštěné vlasy, ale každá máma ví, že je to totálně nepraktické. Myslela jsem, že když budu nosit normální ohon, každý mě přehlédne a uvidí mě jen jako mámu tří dětí. A být mámou tří dětí znamená být někde zařazen. A já nechtěla být nikde zařazená. (smích) Nicméně z toho vzniklo, že tenhle účes už nosím 37 let, což je šílenost.

Je to už taková vaše značka...

Je, každý tomu říká jinak. Nejlépe na to asi reagoval pan Kraus, když jsem u něj byla na rozhovoru. Viděl mě a prý: Co to máte na hlavě za kokardu! (smích) Myslím si, že každého jiného by tím dostal do kolen, ale já jsem se uculila a říkám mu: To je mi vás líto, že ji neznáte, já už ji nosím dlouho...

Někdy mi i moje děti říkají, jestli už bych to, vzhledem k věku, neměla sundat. Ale já už nikdy nebudu nosit jiný účes. Skvělé je, že Jaruška dokáže přesně poznat, kterou ženu může změnit - dát jí novou barvu, cokoliv... I my na tom vždycky nějakou mini obměnu uděláme, ale už se za ty roky smířila s tím, že ten účes nebude nikdy jiný.

Vy sama radíte ženám s prádlem tak, aby se cítily dobře. Jsou podle vás stejně důležité i vlasy?

Myslím si, že jsou jednou z nejdůležitějších věcí. I když je člověk unavený, něco mu nevyjde, má opuchlou papulu... Když si k tomu ještě nechá neupravený a neumyté vlasy, je to strašná tečka. To, co na nás lidé vnímají jako první, je obličej. Siluetu dokáže dát tělu správně zvolené prádlo, ale i kdybych vybrala to nejúžasnější prádlo a cácora chodila jako modelka, pokud na ní visí mastné vlasy, tak je to zoufalství. Na hlavě máte oči, které jsou nejdůležitější, a ty jsou vlasům nejblíže. Pro mě neumytá hlava znamená jedno - nemám se ráda a nemám na sebe čas.